خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

مرکز جامع ماشین آلات صنعتی ایران

گوگل کمپانی ربات سازی خود را به تویوتا می‌فروشد

اخبار خرداد ۲۰, ۱۳۹۵

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد کمپانی ربات سازی خود با نام «بوستون داینامیکس» را به شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن بفروشد. این کمپانی ربات سازی به عنوان یک استارتاپ آغاز به کار کرده بود و گوگل آن را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد. منابع مطلع اعلام کرده‌اند که قرار داد این معامله تقریباً امضاء شده است ولی درباره رقم آن خبری منتشر نشده است. از زمانی که مدیر اجرایی این کمپانی ربات سازی یعنی اندی روبین در سال ۲۰۱۴ شرکت را ترک کرد، بخش ربات سازی همواره برای گوگل موجب دردسر شده است.

اندی روبین از مدیران رده بالای گوگل بود که اندروید را پایه گذاری کرد و بخش گوشی‌های هوشمند گوگل را برای چندین سال در دست داشت. او مدیران گوگل را تحریک کرد که این کمپانی ربات سازی را بخرند و پس از این خرید آن، در داخل گوگل بخشی با نام Replicant را ایجاد کرد و خود مدیر آن شد. حالا با رفتن اندی روبین این بخش تازه تاسیس و کمپانی ربات سازی متعلق به آن برای گوگل چیزی جز هزینه دربر ندارد.

البته پس از رفتن روبین تلاش‌هایی برای ساختن اولین ربات‌های پاسخگو انجام شد اما نتیجه جالبی در پی نداشت. پیش از این رویترز خبر داده بود که گوگل با شرکت‌های تویوتا و آمازون برای فروش این کمپانی درحال مذاکره است اما به نظر می‌رسد که تویوتا خریدار این مجموعه باشد. البته فروش این مجموعه به معنای متوقف شدن برنامه‌های روباتیک گوگل نیست و این شرکت قصد دارد گام‌های بزرگی در حوزه رباتیک بردارد. گوگل دارای بخش‌های رباتی دیگری نیز است که عمدتاً در داخل شرکت آلفابت ادغام شده‌اند تا مدیران ارشد گوگل بتوانند مستقیماً بر آن نظارت داشته باشند. بوستون روبوتیکس به دلیل انتشار ویدئوهایی از ربات‌های عجیب و غریب خود از جمله ربات‌هایی شبیه حیوانات مشهور شده بود.

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

تبلیغ بنری

تبلیغات