خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

مرکز جامع ماشین آلات صنعتی ایران

تماس بگیرید

نسل جدید دستگاه های هموژن و پاستور (غیر حرارتی)

  • قیمت: مقطوع (تومان)
  • مبلغ (تومان): تا 55 میلیون تومان
  • استان: تهران
  • شهر: تهران- میدان ونک
  • خیابان: کوچه برادران شریفی- پ 19- واحد 17
  • شماره تماس: 02188794568-09120844487
  • ارسال شده: دی ۴, ۱۳۹۵ ۴:۵۳ ب.ظ
  • انقضاء: این آگهی منقضی شده است
photo_2016-11-06_02-27-13
photo_2016-11-06_02-27-19photo_2016-12-20_22-10-14

توضیحات

در اکثر فرآیندهای شیمیایی در صنعت حتی الامکان طراحی ها به گونه ای انجام می شود که از ایجاد کویتی جلوگیری کنند، اما در مواردی که مورد نیاز نیست منجر به آزاد سازی انرژی می گردد.
کاویتاسیون اتفاقی در اکثر فرآیندهای شیمیایی است که در صنعت حتی الامکان طراحی ها به گونه ای انجام می شود که از آن جلوگیری کنند. اما چندی است استفاده مطلوب از این پدیده مورد توجه محققین قرار گرفته است. ایجاد کویتی توسط امواج مافوق صوت یکی از این کاربردهاست. با استفاده از ایجاد ناگهانی کویتی و انفجار آن در مقیاس زیر میکرون می توان انرژی قابل توجهی را در نقاط محدودی از سیال ایجاد کرد که برای دسته وسیعی از فرآیندها مورد نیاز است. مخلوط سازی انواعی از فازهای غیرقابل امتزاج، هموزن سازی و از بین بردن میکرواورگانیزم های مضر از جمله این کاربردهاست.
اما چگونگی تشکیل کویتی ها بدلیل ایجاد اختلاف فشار آنی و پایین تر آمدن فشار نقطه ای از فشار بخار سیال است که با افزایش دوباره آن موجب از هم پاشیدگی کویتی و ایجاد انرژی نقطه ای فراوان می گردد. این اختلاف فشار از طرق مختلفی قابل انجام است.
انتخاب هر یک از این روش ها با توجه به نوع فرآیند، میزان تناژ مود نیاز تولید و حساسیت سیستم به تغییرات فشار و دما صورت می پذیرد. با توجه به آنکه تشکیل و از هم پاشیدگی کویتی در نقاط بسیار زیادی از سیال انرژی لحظه ای فراوانی را ایجاد می کند علاوه بر هموژن سازی سیال قابلیت از بین بردن دیواره سلولی میکروب ها را نیز از خود نشان داده است. آنچه پر واضح است مزیت های این روش در پاستوریزه کردن محصولات صنایع غذایی به قدری بالا است که در آینده ای نه چندان دور بیشتر از آن خواهیم شنید. بخشی از این مزایا عبارتند از :
۱- عدم نیاز به سیستم بخار داغ
۲- انرژی مصرفی به مراتب کمتر در قیاس با روش حرارتی پاستوریزاسیون
۳- اشغال فضای کمتر در محیط کارخانه
۴- انجام دو فرآیند هموژن و پاستور به صورت همزمان و….

بدون برچسب

  

شناسه آگهی : 972585e9b0fd2286

ارسال نظر

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خود را ارسال کنید.

تبلیغ بنری

تبلیغات